KPP w Brzesku

Ważne informacje - 5 artykułów

Komunikaty

 1. Komunikat dotyczący obsługi interesantów

 2. Wyszedł z domu i nie powrócił – zaginięcia seniorów jako narastający problem społeczny

  Osoby starsze stanowią coraz większy odsetek naszego społeczeństwa. Według badań publikowanych przez Główny Urząd Statystyczny (GUS) (1) liczba seniorów (2) w Polsce regularnie wzrasta. Przykładowo, w 2010 roku stanowili oni od 19,6% całej populacji, natomiast w roku 2018 roku wiek senioralny przekroczył już co czwarty mieszkaniec naszego kraju. Z uwagi na stan psychofizyczny i zmiany związane z procesami starzenia, seniorzy to osoby szczególnie podatne na różnego rodzaju wypadki i sytuacje zagrażające ich życiu czy zdrowiu. Przykładami takich zdarzeń są zaginięcia.

 3. Kierowcy, uważajcie na dzikie zwierzęta

  Zeszłotygodniowe zderzenie osobówki z jeleniem na drodze K-75 w miejscowości Okocim (powiat Brzeski) mogło mieć zupełnie inne zakończenie. Na szczęście kierująca samochodem nie odniosła poważniejszych obrażeń i została na miejscu zaopatrzona medycznie przez załogę karetki pogotowia. Pamiętajmy, przejeżdżając odcinkiem drogi przebiegającym przez tereny leśne bądźmy szczególnie czujni i ostrożni.

 4. Małopolski konkurs na animację z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego pn. "Patrzeć i być widocznym"

  Zachęcamy uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych do udziału w Małopolskim Konkursie na Animację z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego pn. "PATRZEĆ I BYĆ WIDOCZNYM". Tematyka konkursu dotyczy bezpieczeństwa pieszych na drodze.

Z życia garnizonu

 1. Zaostrzenie kar za przestępstwa przeciwko funkcjonariuszom po wydarzeniach w Pastuchowie

  – Musimy jeszcze skuteczniej zwalczać przestępczość przeciwko funkcjonariuszom. Jedną z metod będzie zaostrzenie kar za popełnienie przestępstwa naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza, czynną napaść na niego i znieważanie – powiedział minister Mariusz Kamiński podczas dzisiejszej (16 września br.) konferencji prasowej. W konferencji wziął udział premier Mateusz Morawiecki i gen. insp. Jarosław Szymczyk – komendant główny Policji.

 2. Wystawa „Policja kobieca w Polsce” zaprezentowana w brzeskiej jednostce

  W tym roku przypada 95. rocznica powołania Policji Kobiecej. Komenda Główna Policji – Biuro Edukacji Historycznej – Muzeum Policji z tej okazji przygotowało wystawę poświęconą historii początku służby kobiet w formacjach bezpieczeństwa w okresie II Rzeczypospolitej. Od wczoraj, 14 września, dzięki wsparciu Zarządu Terenowego KWP w Krakowie NSZZ Policjantów w Małopolsce ekspozycja jest wystawiona w brzeskiej jednostce. Choć okoliczności związane z pandemią i nałożonym reżimem sanitarnym nie pozwalają na zorganizowanie ogólnodostępnej wystawy, to z przyjemnością udostępniamy ją w formie fotorelacji.

 3. KOMENDANT GŁÓWNY POLICJI DO POLICJANTÓW

 4. Inspektor Roman Kuster powołany na stanowisko Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie

  Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji decyzją nr 414/kadr/20 powołał z dniem 15 maja 2020r. inspektora Romana Kustera na stanowisko Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie.